Nasza historia Poznaj historię naszej firmy

Firma Phmet Sp. z o.o powstała formalnie w 2004 jako podmiot prawny założony przez Piotr Honc, Eugeniusz Oleśniewicza i Janusza Celebańskiego. Wszyscy trzej współpracowali ze sobą od lat osiemdziesiątych, a wraz z transformacją ustrojową zjednoczyli siły w ramach firmy PHMET Piotr Honc, która na początku lat 2000 została przekształcona w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

W latach dziewięćdziesiątych Phmet nawiązał współpracę z francuską firmą Braillon oferującą urządzenia magnetyczne ułatwiające zarówno procesy transportowe w firmie (chwytaki magnetyczne) , precyzję obróbki (stoły magnetyczne) jak i cały proces produkcyjny (separatory, demagnetyzery, rolotoki)

Przez cały czas wiodącą działalnością firmy była obróbka skrawaniem – usługi toczenia, frezowania, szlifowania z czasem zostały wzbogacone o własny dział konstrukcyjny, dział technologiczny tak aby dostarczyć klientowi kompleksowe rozwiązanie, a ich dostępność z usług regionalnych zwiększyła się na ogólnopolskie i zagraniczne. Firma postawiła na rozwój zarówno parku maszynowego (tokarki CNC, frezarki CNC, szlifierki CNC) ale także na własne laboratorium pomiarowe i bogaty magazyn narzędziowy. Nasz dział konstrukcyjno technologiczny pomoże dobrać najlepsze rozwiązania produkcyjne z uwzględnieniem państwa potrzeb i optymalizacji kosztów. Zrealizujemy dla Państwa każdy projekt od przygotowania technologi i rysunków, poprzez dobór odpowiednich narzędzi, obróbkę mechaniczną (toczenie, frezowanie, szlifowanie, spawanie i inne prace ślusarskie). W firmie wdrożony jest system ISO oraz specjalnie dla PHMET SP. z o.o. zaprojektowany system zarządzania i monitorowania produkcji.

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!

Partnerzy

Współpracujemy z renomowanymi markami

Logo firmy Pafana
Logo firmy Fatpol tools
Logo firmy Dolfamex
Logo firmy Walmag
Logo firmy Braillon
ul.Grafitowa 10 Radwanice
55-010 Święta Katarzyna k.Wrocławia
Profil firmy PHmet na Facebooku Profil firmy PHmet na Instagramie

Spółka zarejestrowana jest pod numerem KRS 0000158847 przez IV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego przy Sądzie Rejonowym Wrocław Fabryczna z kapitałem zakładowym w pełni opłaconym i objętym w wysokości 744 000,00 zł.

REGIONALNY PROGRAM OPERACYJNY WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGONA LATA 2014-2020

PODDZIAŁANIE 1.5.1 ROZWÓJ PRODUKTÓW I USŁUG W MŚP-KONKURSY HORYZONTALNE

Beneficjent

PHMET Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Tytuł projektu

„Zwiększenie konkurencyjności PHMET Sp. z o.o. poprzez wprowadzenie na rynek innowacji produktowej w postaci przenośników rolkowych niemagnetycznych”

planowane efekty

Wzrost przychodów ze sprzedaży zwiększenie zatrudnienia

Cele projektu

Zwiększenie innowacyjności oraz konkurencyjności rynkowej Spółki, dywersyfikacja produkcji zakładu,wdrożenie innowacji produktowej (przenośniki rolkowe niemagnetyczne) dla zwiększenia sprzedaży

wartość projektu

706 856,74 PLN

wkład funduszy europejskich (40%)

218 906,91 PLN

Logo Funduszy Europejskich Logo Funduszy Europejskich
Logo Rzeczpospolitej Polskiej
Logo Dolnego Śląska
Logo Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego